Millele mõelda enne kõrvaklappide ostu?

Kui oled parasjagu uusi kõrvaklappe otsimas, kuid pole päris kindel, millele enne ostu mõelda või tähelepanu pöörata, panime kirja mõned olulisemad punktid, mis võiks õige toote leidmisele kaasa aidata.*

Kasutusotstarve

Mõtle enne ostu, mis eesmärgil ja situatsioonides klappe kasutama hakkad. Kas otsid kõrvaklappe kontoris või siis ühistranspordis kasutamiseks, kus oleks tarvis summutada ümbritsevat müra? Või hoopis kõrvaklappe, mis sobiksid ka sportimiseks? Või siis hoopiski kõrvaklappe, mis ei võtaks kotis või taskus palju ruumi ning oleks ilma segavate juhtmeteta? Või otsid kõrvaklappe, mis täiendaksid riietust ning näeks väga head välja?

 

Mugavus

Kui uued kõrvaklapid peas pigistavad, on ebamugavad või vajuvad alla, siis jääb osa helielamusest saamata. Selleks, et mugavuses veenduda, tule ja katseta erinevaid kõrvaklappe T1 kaubanduskeskuses asuvas MySound2Go poes, kus saad lisainfot küsida ka meie abivalmis klienditeenindajatelt. Kui see pole võimalik, siis lähtu oma õigusest e-poest ostetud klappe kodus 14 päeva proovida. Viimaseks võimaluseks jääb Sul alati meie 30-päevane vahetusõigus.

Heli

Kõrvaklappe valides ei saa kindlasti mööda vaadata helist. Vahet ei ole, kas oled bassifriik, klassika nautija, melomaan või näiteks reisid tihti - meie valikust leiad kindlasti kõrvaklapid, mis sinu elustiiliga kõige enam kohanduvad.

Otsingu veel lihtsamaks tegemiseks on ka iga kõrvaklapi kategooria juures välja toodud, oluliseimad punktid mida tasuks jälgida enne ostu sooritamist.

Hinna ja kvaliteedi suhe

Üldlevinud fakt on see, et head ja odavat korraga ei saa. Küll aga ei pruugi 100€-sel ja 300€-sel klapil olla väga suurt helilist vahet. Kui Sinu ainukene prioriteet ongi hea heli, siis sellisel juhul võta kindlasti odavamad. Kallimatel klappidel on jällegi igasuguseid ägedaid lisafunktsioone, nagu mürasummutus, puutetundlik juhtimine või näiteks selline lihtne asi nagu kandekarp/kott. Samuti on kallimate klappide puhul tihtipeale parem ka üldine ülesehitus ja koostekvaliteet, tänu millele nad on vastupidavamad

Suured või väikesed?

Paljud tootjad on tõestanud, et kõrvasisesed klapid võivad olla täpselt sama võimekad, kui nende kõrva-katvad kaaslased. Küll aga on suurte kõrvaklappide puhul alati eeliseks suurem kõlarielement, mis suudab tihtipeale heli edasi anda kvaliteetsemalt, kui kõrvasisesed klapid. Jällegi ei anna kõrvasisesed Su kõrvale võimalust ebavajalikke helisid välja filtreerida, millest tulenevalt võid kuulda rohkem helisid, kui suurtega. Samuti pakuvad suured kõrvaklapid passiivset mürasummutust, tänu millele saad rohkem keskenduda ainult muusikale, kuigi tänapäeval ei ole ka väikesed enam väga palju maas, kuna pakuvad ka juba täitsa asjalikku aktiivset mürasummutust. Lõpuks mängib sellel kohal väga palju rolli personaalne eelistus, osadele inimestele lihtsalt ei sobigi suured ja teistele väikesed kõrvaklapid.

Pöördu spetsialistide poole!

Ära unusta, et meie spetsialistid on alati valmis Sind aitama, kui peaksid valiku langetamisel hätta jääma. Tunneme enda valikud läbinisti ning oleme sulle toeks e-poes asuva live chati kaudu, e-maili teel aadressil pood@mysound2go.ee, telefoninumbril +372 6600131 või meie esinduses T1 kaubanduskeskuses.

 

* - Parimatel kõrvaklappidel on küljes ka Techradar-i ja What HiFi logod, millele klikkates saad lugeda tehnikaportaali arvustust nende kohta.

Loading...

Sinu ostukorv