Uutmoodi Audio-Technica kõrvaklapid: puhas digiheli peaaegu otse kõrva

Uutmoodi Audio-Technica kõrvaklapid: puhas digiheli peaaegu otse kõrva

  • Mysound2Go

Audio-Technica ATH-DSR7BT on pealtnäha tavalised üle pea sangaga ning kõrvu katvate kõlarielementidega kvaliteetsed juhtmevabad kõrvaklapid. Kuid sisemiselt on tegemist uut tüüpi lahendusega, mis kõrvaldab ühe olulise pudelikaela digitaalse muusika maailmas – konvertimisel analoogsignaaliks tekkiva kvaliteedikao.

Audio-Technica nimetab lahendust Pure Digital Drive süsteemiks ja toimib see järgmiselt. Kõrvaklappides pole vaja eraldi digitaal-analoog konverterit, mis kvaliteeti halvendab, vaid kasutatakse Trigence Semiconductor´i Dnote kiipi, mis võtab vastu digisignaali ja saadab selle otse kõrvaklappide mähistesse, mis helimembraane liigutavad. Digikujul töödeldud impulsid liigutavad kõlarimembraane ja nii jääbki üks vahepealne konvertimine ära.

Mõistagi vajab Pure Digital Drive spetsiaalseid 45 mm läbimõõduga True Motion kõlarielemente, millel on eridisainiga membraanid ja väga kerged poolid, mis suudavad võnkuda ka väga kõrgetel sagedustel ja heli võimalikult loomutruult esitada.

ATH-DSR7BT võib lisaks Bluetooth aptX-ile (24-bitise / 48 kHz Qualcommi aptX HD-ga) ka kahemeetrise USB kaabli kaudu esitada Hi-Fi kvaliteedis muusikat ja muid helisid.

USB kaabliga saab ka muusikat kuulata, ehkki peab arvestama, et see on jäigem kui tavalistel kõrvaklappidel. 3,5 mm traditsioonilisest pesast on loobutud, sest milleks seda enam kasutada, kui muusika peab parima kvaliteedi saamiseks digitaalsena (USB-st või üle Bluetoothi) jõudma otse kuularitesse ilma vahepealse konvertimiseta.

Kadudeta digiformaate mängides aga oleks võimalik esitada ka veel paremat helikvaliteeti kui aptX HD-ga, näiteks Hi-Res Audio kvaliteedile vastavat, mis on 96 kHz / 24-bitine või veel parem. Tridence´i kiibiga muundatakse digisignaal otse kuularite membraani liigutavaks elektrisignaaliks ilma vahepealse konvertimiseta ja see annabki parema kvaliteedi. USB kaabel aitabki jõuda veel kvaliteetsemal digihelil peaaegu otse sinu kõrva.

Kuid lisaks uutmoodi heliedastusele on Audio-Technica klapid ka muud moel head – näiteks reisile kaasa võtmiseks. Neil on küll väiksemad kuularid, mis mõnele kasutajale vähem meeldivad, aga samas on reisides mugav neid kokkuklapitult kotti ära panna. Samuti on kõlarite pehmed ümbrised nn Memory Foam´i ehk oma kuju mäletava pehmendusega, mis on kõrva- ja nahasõbralikum ning ei hakka pead ühestki kohast liigselt suruma.

Klapid on varustatuid mikrofoniga, helivaljuse nupu ja puutejuhtimisega. Lihtsalt koputades saab saabuvat kõnet vastu võtta või ära lõpetada. Samuti muusikat pausile panna või jätkata. Aku kestab 15 tundi ja klapid on laetavad USB-kaabliga.

Juhtmevabad kõrvaklapid Audio-Tehnica ATH-DSR7BT on passiivse mürasummutusega, mis tähendab, et ümbruse helisid summutab vaid polsterdus kõrvade ümber ja digitaalset müraeemaldust ei toimu. Mobiilikõnesid saab vastu võtta ja neile vastata juhtmevabalt ning väga kvaliteetselt.

Audio-Technica kõrvaklappe ATH-DSR7BT saab järgi proovida MySound2Go kaupluses T1 Mall of Tallinna kaubanduskeskuse esimesel korrusel, kus vajadusel annavad soovitusi ja nõuandeid helitehnika spetsialistid. Lisaks võid klapid ära osta ka mugavalt www.miterassa.ee e-poest.

Loading...

Sinu ostukorv