Marshall teeb kõrvaklappe, mis toovad kõlarite mahlaka heli otse sinu kõrva

Marshall teeb kõrvaklappe, mis toovad kõlarite mahlaka heli otse sinu kõrva

  • Mysound2Go

1963. aastast kitarrivõimendeid tootev Marshall on juba üheksa aastat ka kõrvaklappe teinud, mis kohe alguses said samamoodi legendaarseks, kuna tõid tuntud kitarrivõimendite tootja tämbri ja stiili otse sinu kõrva. Kui 2010. aastal tuli välja vaid kaks mudelit – Major ja Minor, siis nüüd leiab valikut igaks otstarbeks.

Marshalli esimesed kõrvaklapid olid kas kõrvasisesed (Minor) või kõrvapealsed (Major). Aastal 2019 on endiselt olemas need kaks põhimudelit, kuid uuendatuna. Lisaks leiab ka juhtmevabasid ja mürasummutusega mudeleid.

Marshall Mode EQ – võimsa värvinguga heli väikseimas kestas

Marshalli odavama hinnaklassi klapid on kõrvasisesed ning pakuvad võimsat heli võimalikult väikeses kestas. Siin pole Marshall oma ajalugu unustanud – juba 1960ndatel sai see bränd tuntuks just korralike võimendite poolest, mis suutsid kvaliteedis kaotamata väga valju heli tekitada.

Kõrvasisestes klappides muidugi heli niimoodi nagu kõlarites ei võimendata, kuid Mode EQ kuularite ehitus võimaldab kuulata lemmikmuusikat korraliku helitugevusega, mida niisama lihtsalt ei kohta nii pisikeste kuularite juures.

EQ selle toote nimes tähendab, nagu võiski arvata, ekvalaiserit. Selleks on kõrvaklappidel juhtme küljes väike pult, kust võib lülitiga valida, kas tahad sooja värvinguga, pehme ja mahlaka bassiga heli või EQ II positsioonis selgemat ja säravamat, keskmisi ja kõrgemaid sagedusi esile toovat helivärvingut.

Juhtimispuldi küljes on lisaks nupule ka mikrofon. Nupuga saab kõnesid vastu võtta ja mikrofoni saab kõnet vastu võttes rääkida.

Marshall Mode – klapid, mis püsivad ideaalselt kõrvas

Kõrvasiseste klappidega on tavaliselt kohe üks esimestest küsimustest, kas need ka kõrva sobivad ja seal korralikult püsivad? Marshall Mode klapid on disainitud spetsiaalselt selliseks, et kõrva sobitumisega probleeme poleks. Lisaks aitavad erinevad otsikud leida just selle kõige õigema suuruse, mille abil jõuab kõrva vaid kvaliteetne heli.

Otsikud on neljas suuruses – XL, L M ja S.

Ka sel mudelil on juhtimispuldi küljes nupp kõnede vastuvõtmiseks ja mikrofon.

Marshall Minor II – klassika, mis on saanud juhtmevabaks

Marshall Minor on, nagu öeldud artikli alguses, Marshalli esimese klassikalise kõrvasisese mudeli põlvkond, mis pakub tänapäeval ka mugavat juhtmevaba ühendust.

Tegemist on kõrvasiseste klappidega, mille kummagi kõrva kuularid omavahel juhtmega ühendatud ja aku asub kaabli küljes oleva puldi sisemuses. Nii jäävad kõrva käivad kuularid kergeks ning neid on mõnusam kasutada. Bluetooth 5.0 aptX ühendus tagab kvaliteetse juhtmevaba muusikaedastuse ja mahukas aku kuni 12 tundi muusikamängimise aega. Kiirlaadimisega võib 20 minutiga saada juurde kaks tundi mahamängimise aega.

Vahetatavaid otsikuid küll sel mudelil pole, kuid kummine aas, mis hoiab kuulareid kõrvas paigal, on reguleeritav.

Marshall Major III – värskelt uuendatud kõrvapealsed klapid traditsioonilise helitämbriga

Ehkki Major III sai hiljuti disainivärskenduse, pakuvad need endiselt klassikalist tuntud Marshalli kvaliteeti ja helivärvingut, mille pärast fännid seda brändi hindavad.

Muusika juhtimiseks on olemas väike pult, sealt saab ka kõnesid vastu võtta ning rääkida sissehitatud mikrofoni.

Lisaks on Major III sobiv näiteks 3,5 mm pikenduskaablitega muusika jagamiseks – peale sisendkaabli on olemas ka väljundpesa järgmiste klappide ühendamiseks.

Marshall major III BT – rohkem kui 30 tundi juhtmevabalt

Marshalli juhtmevabad Bluetoothiga kõrvaklapid Major III BT on sama välimusega, kui kaabliga isendid, kuid sisseehitatud aku tagab üle 30 tunni muusikamängimist. See on üsna rekordiline tulemus, sest vaid väga üksikud klapid mängivad ühe laadimisega kauem. Laadimine käib Micro-USB kaabliga, mis on komplektis kaasas, nagu on kaasas ka lahtikäiv 3,5 mm helijuhe.

Marshall Monitor – stuudiokvaliteet, mida hindavad ka profid

Marshalli kõrvapealsed klapid Monitor on kaabliga Hi-Fi kõrvaklapid, mida lisaks nõudlikule harrastuskuulajale kasutavad ka paljud profistuudiod.

Kõrgelt hinnatud ongi selle toote loomulik heli koos hästi edastatavate mahlakate bassidega, mis annab kontserdielamuse kadudeta edasi. Omapärane on ka Marshall Monitori helipildi reguleerimise süsteem – kuularite ette saab asetada pehmendava, magnetiga kinnitatava filtri (pildil), mis mahendab helipilti, aga kui tahad teravamat ja täpsemat kõla, siis võib pehmed filtrid eemaldada.

Samast mudelist on saadaval veel Bluetoothiga versioon, mille aku tööaeg on 30 tundi ning laadimine kestab 3 tundi.

Müra aitab eemaldada Marshall Mid A.N.C.

Mürasummutus muutub liikuva eluviisiga aina vajalikumaks ning siingi on Marshallil olemas oma mudel, mis aktiivselt taustahelisid summutab.

Marshall Mid A.N.C. summutab müra juhtmevabalt kuni 20 tundi, ilma mürasummutuseta kestavad aga klapid 30 tundi. Sissehitatud mikrofoniga saab kõnedele käed-vabalt vastata. Veidi odavamad mürasummutuseta Marshall Mid klapid on samuti praegu saadaval.

Millised on need õiged?

Kas valida kõrvasisesed või kõrvapealsed, juhtmega või ilma, müra summutavad või mittesummutavad klapid?

Suuresti sõltub see kasutaja isiklikest harjumustest ja mugavustest, mille eest ta on nõus maksma. Marshalli kõrvasisesed klapid võiksid paremini sobida näiteks sportimiseks, kõrvapealsed aga kas muusika sügavamale huvilisele Hi-Fi kvaliteediga kuulamiseks või reisijale ning kontoritöötajale taustahelide summutamiseks.

Juulis toimub Marshalli toodetele MySound2Go poes sooduskampaania. Leia omale sobiv Marshalli kõlar või kõrvaklapid MySound2Go e-poest või T1 mall of Tallinn kaubanduskeskuse esimesel korrusel asuvast kauplusest. Vaata lähemalt Marshalli tooteid siit.

Loading...

Sinu ostukorv