Marshall kõlarid – millist võtta?

Marshall kõlarid – millist võtta?

  • Mysound2Go

Legendaarsed Marshalli kõlarid tunneb kaugelt ära – need on nagu retro-kitarrivõimendid, mida ihkab endale iga rokkmuusik. Kuid mitte ainult – ka muusikagurmaani ning lihtsalt hea muusika sõbra jaoks on juhtmevabad kõlarid asendamatud abilised, mida saab häbenemata eksponeerida nähtaval kohal nii kodus kui peokohas.

Välimuse osas on Marshalli kõlarid üsna sarnased ning siin pole palju valikut – just seda stiili on kasutatud juba 1963. aastast, kui firma asutaja, trummar ja trummipoe omanik Jim Marshall otsustas vastu tulla Londonis poodi astunud ja oma muret kurtnud kitarristile. Elektrikitarrile oli sel ajal küll võimendeid, kuid nende tämber oli imelik ja helivaljus olematu. Marshall ehitaski just kitarristi erisoove arvestava võimendi. Selle kõlari stiil on moes tänase päevani, seega millist võtta?

Väikseim ja kergeim akuga kõlar – Stockwell II

Vaid 1,38 kg kaaluv akuga Bluetooth-kõlar on palju pisem kui teised, kuid näiteks mobiili lisakõlariks sobib see väga hästi just oma eraldi bassivõimendile ja stereokõlaritele. Aku, mis kestab kuni 20 tundi, on varustatud kiirlaadimisega – 20 minutit laadimisaega annab 6 tundi muusikakuulamise aega. Täielikult laevad akud end täis 2,5 tunniga.

Kui suuremaid Bluetooth-kõlareid kasutatakse pigem kodus, siis see seade on nii kerge ja kompaktne, et sobib ka reisile kaasavõtmiseks. IPX4 standardile vastav ilmastikukindlus lubab unustada oma kõlarikasti isegi lausvihma kätte, kuna korpus kannatab ka tõsisemat kokkupuudet veega.

Kompaktne, võimas ja mugava sangaga – kaasaskantav Bluetooth kõlar Kilburn II

Väike ja kerge kõlar, kuid oluliselt võimsam kui Stockwell II, on varustatud mugava kandesangaga ning sobib mobiilsele kasutajale, kes tahab kerget seadet muretult kaasa haarata nii lühemateks olenguteks kui näiteks suvilas või rannas pikemaks kuulamiseks. Ilmastikukindluse IPX2 standardile vastav korpus võib õues ka veidi niiskust saada.

Muidugi on sel kõlaril olemas kõik Marshalli põhitunnused: ruuduline kõlarikate, ümarad tugevad servad, kolm analoognuppu muusika reguleerimiseks ja korralik mahlakas helikvaliteet koos mõjuva bassiga.

Ühendus mobiili, arvuti või mõne muu heliallikaga käib üle Bluetooth 5.0, seade toetab kvaliteetse edastamise standardit aptX ning lubab ühendada kahe Bluetooth-seadmega. Nii saab näiteks ilma uuesti ühendamisprotseduuri läbi tegemata kasutada kõlarit muusika mängimiseks telefonist või arvutist.

Marshalli kõlari aku kestvus on soliidne – Kilburn II laeb täis 2,5 tunniga ning mängib kokku kuni 20 tundi. Tegemist on oma kaalukategoorias (2,5 kg) ühe kõige valjemat häält tegeva seadmega.

Marshall Acton II – mitme ühendusega ja valjuhäälne

Ka Marshall Acton II on väikseimate seast, kuid teeb üllatavalt valju heli ja pakub võimalust heliallikat ühendada nii juhtmega kui üle Bluetoothi. Kaabliga seadme ühendamiseks on olemas traditsiooniline 3,5 mm pistikupesa. Toidet saab seade elektrivõrgust ja on mõeldud kasutamiseks tubastes tingimustes. See kõlar sobib näiteks noortele või kooliõpilasele koduseks kõlariks, millesse striimida mobiilist muusikat. Korraga saab ühendada kuni kaks Bluetoothiga seadet, mille ühendused peetakse meeles.

Stanmore II – ajatu klassika aastast 1962

Kui tahad ehedat Marshalli kõlarit, mis oleks justkui välja astunud aastast 1962, kuid varustatud siiski moodsa sisuga, siis Stanmore II pakub seda sajaprotsendiliselt. Lisaks on sel mudelil rohkem ühendusvõimalusi – Bluetoothile lisaks tavaline 3,5 mm helisisend ja RCA.

50-vatine bassielemendi võimsus lubab kõlarit kasutada ka suuremates ruumides ja pidudel, ilma et võimsusest väheks jääks. Juhtida saab seda nii nutitelefoni äpiga kui analoognuppudega.

Woburn II – kui bassivõimsust pole kunagi liiga palju

Marshalli 100 W bassielementidega kõlar on neile, kelle jaoks sügavat kõike läbistavat bassi pole kunagi liiga palju ning mõnikord võetakse kõlar avarast elutoast kaasa ka tantsusaali või suuremale peole. Kaks suurt bassielementi on kumbki omaette võimendiga, muus osas on aga sellel mudelil samamoodi olemas nii Bluetooth aptX koos kahe seadme korraga ühendamise võimalusega, 3,5 mm ja RCA kaabli ühendamise võimalus ning mobiiliäpp, millega seadet juhtida.

Juulis toimub Marshalli toodetele MySound2Go poes sooduskampaania. Leia omale sobiv Marshalli kõlar või kõrvaklapid MySound2Go e-poest või T1 mall of Tallinn kaubanduskeskuse esimesel korrusel asuvast kauplusest. Vaata lähemalt Marshalli tooteid siit.

Loading...

Sinu ostukorv