Kolm soovitust, mille järgi valida omale sobiv kaasaskantav kõlar

Kolm soovitust, mille järgi valida omale sobiv kaasaskantav kõlar

  • Mysound2Go

Head muusikat saab alati kaasa võtta – õue, suusamäele, lõkkeplatsile, maamajja või sõbra juurde peole. Kuidas aga valida seda õiget kaasaskantavat Bluetooth-kõlarit? Siin on mõned esmased soovitused, mille järgi võiksid valimist alustada.

Ilmastikukindlus

Kaasaskantav kõlar tähendab kaasavõtmist ja kasutamist ka õues. Pole välistatud, et kõlar jääb kogemata vihma kätte või peab kannatama külma ja kuuma.

Kui oled kindel, et õue kõlariga ei lähe, siis ei pea ilmastikukindlaid kõlareid otsima ja võid leppida ka mõne soodsama vaid siseruumidesse mõeldud seadmega, aga teisel juhul vaata väljavalitud seadmete vastupidavusnäitajat.

See on tavaliselt määratud IP-standardiga. IP67 tähenab enamasti, et kõlar on veekindel ja kannatab ka suuremat veevalingut. IPx7 tähendus on sama, aga x lühendis ütleb, et seda seadet pole ametlikult testitud tolmuses keskkonnas.

Praegu on näiteks MySound2Go poes olemas soodne jõuluhinnaga IPx67 kõlar JBL Charge 3 (hinnavõit 30 eurot).

Sellest kaasaskantavast seadmest on abi ka siis, kui mobiil tühjaks saab – siis saab JBL-i aku abiga nutitelefoni laadida.

Kui oled oma kõlariga ka kuskil tihedama tolmu sees, näiteks ehitusel, liivases rannas või saekaatris, siis peaksid võtma vähemalt IP67 kindlusega seadme.

Aku kestvus

Kas kuulad muusikat terve päeva või on seda vaja vaid õhtuseks olenguks? Selle järgi tuleb vaadata sobiva akuga kõlar.

Enamasti algavad akude tööajad 4-5 tunnist ja ulatuvad enam kui ööpäevani.

Kui tahad akult maksimaalset vastupidavust, võta näiteks kuni 25-tunnise tööajaga stiilne ja võimas Marshall Stockwell.

Suurus ja kaasavõetavus

Kas oled nõus sellega, et kõlar mahub pagasiruumi? Või tahaksid hoopis taskus kanda? Kõlareid on mõõtmetelt väga erinevaid.

Näiteks veekindel JBL Clip 3 on väike ja mugava karabiinikinnitusega, nii et saad selle seljakoti külge või miks mitte telgilakke või oksa külge riputada.

Aku kestab vaatamata väiksusele 10 tundi, mis on päris hea tööaeg keskmise kasutaja jaoks.

Kõiki kaasaskantavaid kõlareid saab ise järgi proovida MySound2Go poes keskuse T1 Mall of Tallinn esimesel korrusel. Seadmeid saab osta ka www.miterassa.ee e-poest.

Loading...

Sinu ostukorv