Formation Bar ja Formation Bass – skulptuurid, mitte ainult kõlarid

Formation Bar ja Formation Bass – skulptuurid, mitte ainult kõlarid

  • Mysound2Go

Bowers & Wilkinsil on seeria kõlareid, mis disainitud ühtses stiilis ja toovad koju ulmelise välimusega heliseadmed – need on nii efektsed, et ei saa tähelepanuta jääda. Samas pakub B&W selle seeriaga ka tippklassi helikvaliteeti, mille saad siduda Formation Bassi ja Formation Bari kõlarite abiga oma suure nutiteleriga.

Formation Bar on ribakõlar, mis sobib 65-tollistele ja suurematele teleritele, kuid mõistagi ei keela keegi neid kasutada ka paljudes muudes olukordades, kus aga hing ihkab.

Nii võid pika kõlari disainielemendina paigutada muudesse tubadesse, samuti võid seda kasutada projektori või väiksema teleri juures oskuslikult ära paigutades. Kui ribakõlaritel on bass tavaliselt keskpärane, siis väga hästi kõlbab komplekti täienduseks Formation Bass – Bowers & Wilkinsi bassikõlar, mis toob mahlakad madalad sagedused võimsalt esile. Bassi on aga nutiteleritel vaja, sest nende enda õhukesed kõlarid ja ribakõlar nii läbistavalt madalatel sagedustel ei kõla.

Massiivset, 5,5 kg kaaluvat Formation Bari saab paigutada nii seinale, lauale kui riiulisse. Ideaalne on asukoht teleri all, aga nagu öeldud – head kõlarit võib kuulata ka muudest asenditest ja mitte ainult telerist, vaid ka muusikakeskusest. Selleks on olemas väga palju ühendusvõimalusi – WiFi, Bluetooth, AiPlay 2, Spotify Connect, Roon. Multiroom´i tugi lubab kasutada kõlareid grupis ja juhtida neid kas koos või eraldi.

Formation Bass on veelgi raskem (12,5 kg), ehkki mitte väga suur ning on ehitatud Bowers & Wilkinsi traditsioonide kohaselt üksteisest 180 kraadi külgedele suunatud kõlarielementidega, mis tagab heli ühtlase levimise ruumis igas suunas ja parema kõla. Dünaamiline ekvalaiser juhib neid kõlarielemente niimoodi, et vastasuunas kiirgavad helilained ei satuks resonantsi ning korpus ei hakkaks kaasa vibreerima.

Bassikõlar soovitatakse paigutada ribakõlari lähedusse, et heli tuleks enam-vähem samast suunast.

Ka bassikõlaril on Multiroom´i tugi, et kasutada teiste teiste Formation-seeria kõlaritega, lisaks saab kõlari optilise sisendi abil ühendada teleri või muusikakeskusega valguskaabliga. Samasugune optiline ühendusvõimalus on ka Formation Bar´il.

Juhtimine nii diivanilt tõustes kui ilma

Kõlareid saab juhtida nii nuppudega kõlari pealt kui mobiiliäpiga, kui eelistad diivanilt lahkumata heli reguleerida. Formation Bar´il on infrapunaliides, millele saab õpetada teleripuldi funktsioone, et ühest puldist mugavalt ka häält juhtida.

Bowers & Wilkinsi veel ühest sarnase disainiga kõlarist Formation Wedge´ist me juba kirjutasime – seegi sobib samasse sarja ning võib olla ideaalne täiendus kodusesse helisüsteemi komplektis Formationi riba- ja bassikõlariga.

Kõiki Bowers & Wilkinsi kõlareid saad testida MySound2Go T1 kaubanduskeskuse kaupluses või osta e-poest.

Loading...

Sinu ostukorv