Firma, mis tippkõrvaklappide kõrval on tuntud ka kaasaskantava plaadimängija loojana

Firma, mis tippkõrvaklappide kõrval on tuntud ka kaasaskantava plaadimängija loojana

  • Mysound2Go

Tokyos asutatud helitehnikafirma Audio Technica tähistas hiljuti oma 55. sünnipäeva. Päris alguses, 1962. aastal, kui firma Hideo Matsushita poolt loodi, olid tehnoloogia tipuks laiatarbe-muusikaseadmete valdkonnas plaadimängijad. Selles vallas toimuski esimene läbimurre – uute ja hinnatud helipeadega plaadimängijatele. Kuid tänapäeval on Audio Technica  enim tuntud oma kvaliteetsete kõrvaklappide ja mikrofonide poolest, mida saab nüüd T1 Mall of Tallinna keskuses asuvast MySound2Go poest osta. Ja muidugi kohapeal proovida ka.

Mõned aastad edasi liikus maailm juba suurte sammudega mobiilsuse suunas. 1969. aastal alustaski Audio Technica järgmiste trendikate toodete – mikrokassetiga helisalvestite tootmist, mis said kiiresti ülipopulaarseks.

Eks siit edasi oli ka üsna loogiline samm juba mikrofonide ja kõrvaklappide maailma. Nende põhielemendid sarnanevad oma tööpõhimõttelt üsnagi plaadimängija helipeadele ja selles valdkonnas oli Audio Technica omandanud juba enam kui aastakümne pikkuse kogemuse, müües oma tooteid nüüdseks juba üle maailma.

1974. aastal tuli firmal välja esimene kõrvaklapiseeria AT-700. Nii mikrofonid kui kõrvaklapid kogusid 1970ndatel ja 1980ndatel hulga auhindu nii disaini kui helikvaliteedi eest.

Kaasaskantav plaadimängija – pöörane katsetus mobiilsuse valdkonnas

Foto: (CC) Lkshoe / Wikipedia

Tõeliselt revolutsiooniline toode, mis uue ajastu algust ehk mobiilsete seadmete tulekut kuulutas, jõudis poelettidele 1980ndate alguses – kaasaskantav Audio Technica plaadimängija Mister Disc. Tegemist oli keskmise kinga mõõtu seadmega, millel plaadikeerutamiseks väike alus – nn hamburger ja muidugi ka selle küljes vastupidav helipea, mis karmimates oludes (s.t ajutistes mängimiskohtades kuskil kapinurgal) nii 33 13 kui ​45 34 pööret minutis töötavate plaatidega akutoitel olles hästi toime tuli. Neid mobiilseid plaadimängijaid toodeti veel üheksakümnendatelgi.

Vaata lähemalt, kuidas selline plaadimängija töötas allolevast videost:

1990ndad: sündis uus tehnoloogiline ikoon – kõrvaklapp-mikrofoniga peakomplekt

Audio Technica oli 1990ndatel ilmselt esimene, kes tõi välja täiesti uut tüüpi toote – kõrvaklapid, millega oli ühendatud ka kompaktne mikrofon ehk peavarustus näiteks kõnekeskuse töötajatele, müügimeestele, sekretäridele ja kõigile, kellel oli vaja samaaegselt nii kuulata kui rääkida. Muidugi sai sellest peagi ka väärt lisavarustus arvutitele, et netikõnesid teha. Kõrvaklappidega mikrofon saigi kontoritöötajate uueks tehnoloogiliseks sümboliks just 90ndatel ja on igapäevane abivahend praeguseni väga paljudel helistamist nõudvatel ametikohtadel.

Audio Technica suured ja kvaliteetsed üle kõrva klapid aga võitsid ka 90ndatel nii disaini- kui kvaliteediauhindu.

Esimene mikrofon, mis salvestab just seda, mida tahad

1990ndate lõpus muutis Audio Technica ühe oma uue tootega taas tehnoloogiamaailma, esitledes universaalset mikrofoni, mille sai seadistada üles võtma just neid helisid, mida vaja, kustutades liigse taustamüra.

Mikrofon AT895 oli adaptiivse tundlikkusega universaalmikrofon, mis sobis nii intervjuu salvestamiseks käes hoides kui ka kaugemalt helide ülesvõtmiseks ehk nii stuudios kui õues kasutamiseks. Spetsiaalsed filtrid võtsid maha ka tuulemüra ja mehaanilist müra, seega oli tegemist proffidele väga olulise tootega.

2005: digitaalne müra mikrofonides ei häiri enam avalikke esinemisi

Ligi 15 aastat tagasi hakkasid avalikke esinemisi ja üldse meie igapäevaelu häirima uued probleemid. Paljud ilmselt veel mäletavad neid mobiilide tekitatud häireid mikrofonis, kui keegi helistas ning sissetuleva kõne signaal võis rikkuda avaliku esinemise. 2005. aastal lõi Audio-Technica tehnoloogia nimega “Uniguard”, mis muutis mikrofonid vastupidavaks raadiolainete interferentsile mobiiltelefonidest, Bluetoothiga seadmetest ja traadita võrgu seadmetest. Kokku 13 patendiga kaitstud lahendus võeti kasutusele raadiohäirekindlates mikrofonides ja korraga uuendati ligi 50 Audio-Technica senist toodet. Tänapäeval me ei oska mõeldagi sellele, et sisselülitatud mobiil võiks mikrofoni segada.

Tänapäev: kõrvaklapid likvideerivad kuni 80% mürast

Praeguseks on Audio Technicast saanud tippklassi heliseadmete tootja, mida hindavad nii profid oma stuudiovarustuse hankimisel kui ka igapäevased kasutajad muusika kuulamiseks, videokonverentsi pidamiseks või väljas sporti tehes.

2007. aastast toodab Audio Technica väga hea mürasummutuse tasemega kõrvaklappe, mis eemaldavad enam kui 80 protsenti taustamürast ja säilitavad kuulatava heli loomulikkuse. Näiteks need mürasummutavad klapid mudelinimega ATH-ANC700BT on täiesti juhtmevabad, kestavad akult kuni 25 tundi ja on ühenduses heliallikaga üle Bluetoothi.

Spordikõrvaklapid ATH-SPORT70BT aga on varustatud funktsiooniga, mis laseb vajadusel ümbritsevaid helisid kuulda, nii et ei pea kellegi teise jutu kuulamiseks klappe peast võtma.

Kui aga tahad tõelist tippkvaliteeti ja soovid kuulata vaid parima kvaliteediga muusikat, siis peaks ATH-MSR7 olema väga õige valik.

MySound2Go poes T1 Mall of Tallinna kaubanduskeskuse esimesel korrusel saab ise järgi proovida nii kõrvapealseid kui kõrvasiseseid, nii juhtmega kui juhtmevabasid kõrvaklappe, millest enamikul ka sisemine mikrofon ja osadel veekindlus, et sportimisel õues kasutada. Vaata lähemalt siit.

Loading...

Sinu ostukorv