Bowers & Wilkins Zeppelin Wireless – disainiime, mis suudab tippheli tekitada

Bowers & Wilkins Zeppelin Wireless – disainiime, mis suudab tippheli tekitada

  • Mysound2Go

Bowers & Wilkinsi ümar kõlar Zeppelin Wireless on ühtaegu nii nähtamatu kui ka üsna märgatav. Nähtamatu selle poolest, et selle diskreetne kuju sobib pea igasugusesse interjööri ja ei jää karjuvalt välja paistma. Silmapaistev ennekõike oma võimsa ja kvaliteetse heli poolest, mis saanud ka väga positiivset tagasisidet ja maksimumhindeid audiofiilidelt. Kuid välimus on ka märkimisväärne. Selline eriline kuju ei saa jätta märkamata, kuna sarnase välimusega teisi kõlareid lihtsalt pole.

Zeppelini seeriat on B & W varemgi teinud, kuid see on nende esimene selle sarja juhtmevaba ühendusvõimalusega helitekitaja. See tähendab, et Zeppelini saab ühendada kodusesse WiFi võrku, siduda Bluetoothiga ning juhtida üle õhu.

Kõlar toetab AirPlayd, Spotify Connecti ja Bluetoothi apt-X ülekannet, juhtida saab äpiga, mis on olemas nii iOS-ile, PC-le kui Macile.

Vajadusel on võimalik kõlariga ühendada ka traditsioonilise 3,5 mm pistikupesa kaudu mõne juhtmega heliseadme.

Mugavaim on aga kindlasti WiFi ja Bluetooth. WiFi multiroom lahendus tagab selle, et saad äpist panna mängima kas sama muusika kõigis heliseadmetes või grupeerida neid näiteks tubade kaupa ja juhtida heli igas toas eraldi.

Kui varasemal juhtmega mudelil oli küljes ka iPodi dokk, siis B & W on sellest nüüd loobunud – ajad on teised ja juhtmevabadus on rohkem hinnas. Doki kadumine muutis kõlari veelgi minimalistlikumaks ja stiilsemaks.

Kuna 150-vatine kõlar tekitab päris tugevaid helilaineid, on õhusõiduki kujuga korpus tugevdatud ribidega, justnagu “päris” Zeppelin. Klaasfiiberkiust tugevdused takistavad resonantsi ja vibreerimise tekkimist, kui kõlar on maksimaalse helivaljuse peale keeratud.

Kumeruse taha ülemisele poolele on peidetud ka mõned füüsilised juhtnupud, millega muusikat juhtida.

Ka allaservas on juhtiminupud: logoga paneelist saab valida helisisendit. Kui puudutad paremat poolt, valid mahamängimiseks Bluetoothiga ühendatud seadme, kui vasakut, siis 3,5 mm kaablipesasse ühendatud seadme.

Lisaks standardsele helisisendile on tagaküljel veel üks pistikupesa – LAN võrgu jaoks. Seega saab ka otse kodusesse võrku ilma WiFi abita seda kõlarit ühendada.

Sisemuses, tumeda kanga taga on peidus kokku viis kõlarielementi. Kõiki elemente võimendab eraldi D-klassi võimendi, 50 vatti läheb 150 mm läbimõõduga suurde bassikõlarisse ja kõikidesse teistesse igaühesse 25 W, kokku 150 W.

Bowers & Wilkinsi multiroom kõlar Zeppelin Wireless on müügil MySound2Go poes keskuse T1 Mall of Tallinn esimesel korrusel. Kõlarit saab osta ka www.miterassa.ee e-poest. Praegu kehtib jõuluhind, mis annab 100-eurose hinnavõidu.

Loading...

Sinu ostukorv