Bose uued mürasummutavad klapid teevad ilma mitme erilise omadusega

Bose uued mürasummutavad klapid teevad ilma mitme erilise omadusega

  • Mysound2Go

Kui mürasummutavate kõrvaklappide uue mudeli väljatulekul räägitakse tavaliselt sellest, et midagi läks natuke paremaks ja pisut kohendati seniseid omadusi, siis Bose 700 puhul on põhjust rääkida kolmest suuremast muudatusest.

Kõigepealt – liitreaalsus. AR ehk Augmented Reality on sõnapaar, mida tehnoloogiahuvilised on harjunud nägema virtuaalprillide ja tehisreaalsuse juures, kuid Bose pakub ka helide maailmas seda võimalust.

Bose AR funktsioon tähendab seda, et ruumiline heli, nagu me oleme harjunud seda kuulma, püsib ümbritseva suhtes paigal ja kui me pead pöörame, siis ei liigu heliallikas meiega justnagu kaasa (nagu juhtub tavalistes kõrvaklappides), vaid jääb paigale, nagu me kuulaks toas paigal püsivaid stereokõlareid. Selle tagavad klappide sisse ehitatud asendiandurid, mis pead kallutades või pöörates hoolitsevad selle eest, et kõrvadesse kostaks heliallikad ikka samast suunast, õigetest allikatest.

Teiseks – sind on nüüd hoopis paremini kuulda. Tavaliselt kipub kõrvaklappidega käigupealt vastamine sumbuma taustamüradesse, mis paratamatult kõrvaklapi mikrofoni kostavad, kuna see mikrofon on rääkides suust natuke kaugemal, kui käes hoitav mobiil. Kuna aga mürasummutustehnoloogia on juba seadmes olemas, siis loomulikult saab seda nüüd ära kasutada ka kõnedele vastamiseks – Bose 700 eraldab sinu kõne kõigist taustahelidest ja teine osapool kuuleb vaid sind, taustaks vaikus.

Seesama omadus aitab hoopis paremini ka virtuaalseid assistente juhtida – näiteks saad anda veavabamalt käsklusi ja ei sega ka see, kui keegi teine sinu kõrval räägib.

Kolmandaks – klapid käivad kokku uutmoodi, mis on reisil olles mugav. Välisest disainist on näha, et Bose 700 on hoopis teistsugune kui eelkäija, QuietComfort 35. Selle sangad pole kokkuvolditavad, mille abil sai QuietComfort 35 väiksemaks kokku murda ja kotti pista. Sang on sellevõrra tugevam, kuna pole keerulist volditavat konstruktsiooni, kuulareid saab aga keerata küljele, et Bose klapid võtaks vähem ruumi kõrguse poolest. Jah, kokkupakitult on Bose 700 laiem, kui eelkäija, kuid tunduvalt lapikum, mis on ruumisäästlik oma reisikoti pakkimisel.

Bose 700 komplekt – kaasa tulevad vutlar, tavaline helikaabel ja USB Type C laadimiskaabel.

Kaks seadet korraga

Lisaks neile kolmele uuele omadusele on Bose mürasummutavatel kõrvaklappidel teisigi omadusi, mis aitavad paremini muusikat kuulata ja kõnedele vastata.

Näiteks saab Bose 700 korraga ühendada kahe seadmega. Miks see hea on?

Näiteks on see kasulik siis, kui kuulad muusikat oma tahvlist või arvutist, aga tahad vastata ka kõnedele telefonist, kui need peaksid saabuma. Ilma kõrvaklappe ümber ühendamata saadki kohe automaatselt kõnele ümber lülitada, samal ajal kui taustamuusika vaigistatakse.

Lase ümbritsev kõne läbi

Kui kasutad kõrvaklappe kontorikeskkonnas, siis saab Bose 700 vaid ühe nupuvajutusega lülitada nii-öelda läbipaistvale režiimile. Kolleegi jutt kostab nüüd ilusti kõrvaklappidesse ja saad talle kohe vastata ilma klappe peast võtmata ja küsimata “mis sa ütlesid?”.

Pilk tehnilistele näitajatele

Kõrvaklapid ühenduvad seadmetega energiasäästliku ja stabiilse Bluetooth 5.0 ühendusega, mis tagab leviulatuse kuni 10 meetrit. Akudelt töötavad klapid kuni 20 tundi, mis pole edasiminek võrreldes varasema mudeliga – aku tööaeg on täpselt sama. Laadimiseks kulub 2,5 tundi. Kiirlaadimisega aga saad juba 15 minuti laadimisajaga kuni 3,5 tundi kuulamisaega juurde. Eraldi kaablit klappide laadimiseks pole vaja, sobib ka kõigil uuematel telefonidel kasutuses olev USB Type C.

Mürasummutus ja kõnede vastuvõtul taustamüra vähendamine toimub adaptiivse nelja mikrofoni süsteemiga, virtuaalsetest assistentidest toetab Bose 700 nii Google Assistant´i kui Amazon Alexat. Valida saab kolm erinevat mürasummutuse taset ning juhtida kõrvaklappe puutetundliku paneeli abil.

Mürasummutavad juhtmevabad kõrvaklapid Bose 700 (must ja hõbedane mudel) on nüüd müügil MySound2Go poes Tallinnas T1 kaubanduskeskuses, kuhu saab neid proovima tulla ning www.miterassa.ee e-poes.

Loading...

Sinu ostukorv